Kilka słów o depilacji laserowej

Depilacja laserowa opiera się na podgrzaniu mieszka włosowego do konkretnej temperatury. Jest to możliwe dzięki użyciu wiązki lasera. Podgrzanie doprowadza do trwałego uszkodzenia mieszka włosowego – właśnie w ten sposób udaje się zahamować produkcję włosków. Efekt laserowej depilacji trwa o wiele dłużej niż depilacji zwykłej. Dzięki laserowi diodowemu uszkodzenie mieszka włosowego może być wręcz permanentne.

Czy do zabiegów trzeba się w jakiś sposób przygotowywać?

W profesjonalnych zabiegach najpierw przeprowadza się z pacjentem wstępną konsultację. W jej trakcie należy wykonać próbę laserową. Pamiętaj, by przed taką konsultacją nie wyrywać włosków! Ponadto lepiej nie wykonywać peelingu i nie używać jakichkolwiek drażniących preparatów. Nie przychodź też zanadto „owłosiony”. Skóra musi być ogolona – do tego celu należy użyć jednorazowej golarki, a nie wosku. W mieszku musi bowiem pozostać mały włosek.

Czy laserowa depilacja boli?

Absolutnie nie! Owszem, zabieg nie jest komfortowy , nie możesz się za bardzo poruszać, czasami w dość niekomfortowej pozycji. Użycie lasera odczujesz jako małe ukłucie. Jeżeli jednak chcesz mieć pewność, że nic nie będzie bolało, możesz poprosić o znieczulenie lub okłady lodowe.

Zapraszamy na zabieg depilacji laserowej do laserskincare.pl – całość przebiega bardzo sprawnie, a dzięki laserowi Light Sheer pozbywamy się włosków na całe życie.