Ja wybrać naturalne kosmetyki?

Nowoczesne kosmetyki posiadają w swoim składzie wiele szkodliwych substancji, które mogą negatywnie wpłynąć na wygląd naszej skóry. Wielu ludzi już przekonało się, że lepiej stawiać na naturalne kosmetyki, które są pozbawione parabenów i pochodnych ropy naftowej.

Jak wybrać najlepsze kosmetyki naturalne?

Pierwszą rzeczą jest sprawdzenie  certyfikatów znajdujących się na produkcie. Kosmetyki naturalne mają licencje przyznawane przez międzynarodowe jednostki certyfikujące. Taki znak powinien być dobrze widoczny na opakowaniu, inaczej niestety nie ma gwarancji że jest to produkt wykonany w pełni z naturalnych komponentów. Zawartość naturalnych składników powinna wynosić co najmniej 50%, lub 95% składników organicznych (organiczne kosmetyki pochodzą z rolnictwa ekologicznego, bez GMO).

Kosmetyki naturalne powinny być pochodzenia zwierzęcego, mineralnego lub roślinnego. W składzie nie powinny się znaleźć żadne syntetyczne olejki, czy też substancje chemiczne –oznacza to że kosmetyk w żadnym razie nie jest naturalny.

Najczęściej wykorzystywane składniki w kosmetykach naturalnych to:

  • soja,
  • owoce,
  • miód,
  • naturalne zioła.

 Jak podejść do ceny kosmetyków naturalnych?

Wybierając kosmetyki naturalne nie powinniśmy przywiązywać zbytniej uwagi co ceny – są naprawdę różne. Wygląd też nie powinien mieć wielkiego znaczenia. Warto kierować się składem lub opiniami użytkowniczek.

Data ważności kosmetyków naturalnych

Tak naprawdę, kosmetyki naturalne powinny mieć datę przydatności nie dłuższą niż jeden rok, ponadto wiele z nich powinno być przechowywany w określonej temperaturze lub w lodówce.

Znamienne jest to, że naturalne kosmetyki nie zawsze posiadają ładny zapach, a czasami mają dość nieapetyczny wygląd. Ale wbrew pozorom to dobrze – są one pozbawione sztucznych upiększa czy zapachu czy też wyglądu. Dzięki kosmetykom naturalnym nie uświadczysz żadnych skutków ubocznych.

Gabinet kosmetyczny

Jeżeli chcesz poprawić kondycję swojej skóry, oraz dowiedzieć się jakich kosmetyków powinnaś używać odwiedź Laser Skin Care, namiary – gabinet kosmetyczny Gliwice